Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

NowyEkran

11 maja 2012
By Admin

cirilla2.salon24.plhttp://cirilla2.salon24.pl/

Blokada platformy niezależnego dziennikarstwa

W dniu dzisiejszym – 11 maja 2012 około godziny 17.20, zostały zaatakowane wszystkie serwery portalu Nowy Ekran. Wszystkie dane informatyczne wskazują na atak – nie wiemy czy z powodu ostatniego artykułu Redaktora Naczelnego na temat dzisiejszych wydarzeń w Sejmie RP, czy powód jest inny – faktem pozostaje, że strona jest niedostępna, a wzmiankowanego artykułu nie można odnaleźć nawet przez google cache.

Artykuł nawiązywał do wydarzeń sprzed 86 lat, których rocznica przypada jutro, w kontekście dzisiejszego uchwalenia ustawy o reformie emerytalnej. Poniżej jego treść.

Spoliczkowane społeczeństwo – czas na przewrót

Dziś Donald Tusk dopychając kolanem i uchwalając ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego sam włożył rudą głowę w gilotynę. Naród otacza szafot, a rękę na spuście zwalniacza trzyma Przewodniczący Solidarności.

W latach 1921-1926 w Polsce panował podobny burdel i festiwal niemożności, korupcji, łapówkarstwa oraz rozszalałej agentury jak dziś i przez ostanie 23 lata. Niewiele osób pamięta, że oprócz szalejącej inflacji, z którą z trudem poradził sobie pozaparlamentarny rząd Władysława Grabskiego w 1925 roku mieliśmy koszmarne zadłużenie państwa (400 mln ówczesnych złotych w I połowie), strajki generalne i masowe demostracje (przetaczające się przez kraj od 1923 r.) oraz nagły wzrost cenenergii i materiałów przemysłowych (o 15%) oraz w konsekwencji żywności (16,2%). Do tego mieliśmy permanentny kryzys konstytucyjny (5 kolejnych desygnowanych nie było w stanie powołać rządu) i skandalicznie niską popularność Prezydenta oraz partii rządzących do tej pory. W społeczeństwie wrzało, do czego przyczyniła sie sprawa wybuchu prochowni 13 października 1923 w Cytadeli Warszawskiej, w której zginęło 25 osób (40 ciężko rannych) odnośnie którego śledztwo było w powszechnej opinii sfingowane i niewiarygodne; a także strzelanie do demonstrantów 5 listopada 1923 w Krakowie na rozkaz Ministra Spraw Wewnętrznych Władysława Kiernika – część wojska najpierw przeszło na stronę demonstrantów, dlatego w wyniku strzałów zginęło zginęło 18 cywilów, 3 oficerów i 11 szeregowców.

Początek 1926 to strajki warszawskich tramwajarzy i pracowników telefonów, rozruchy z udziałem bezrobotnych w Kaliszu, a także krwawe starcia z policją protestujących w Stryju, Włocławku i Lublinie.

Na dodatek doszły nastepujace czynniki zewnetrzne (czy one nam czegoś nie przypominają?):

•1922 w Rapallo zawarto układ sowiecko-niemiecki. Jego główne postanowienia zakładały zakończenie wzajemnych roszczeń finansowych obu stron, intensyfikację kontaktów gospodarczych, nawiązanie stosunków gospodarczych oraz zainicjowanie współpracy wojskowej pomiędzy sygnatariuszami. Układ ten oznaczał znaczne pogorszenie sytuacji międzynarodowej Polski.

•15 czerwca 1925 wygasła konwencja górnośląska i rozpoczęła się wojna celna II Rzeczypospolitej z Republiką Weimarską. Niemcy zaprzestały kupna polskiego węgla. Doprowadziło to do nagłego pogorszenia sytuacji gospodarczej w Polsce.

•16 października 1925 mocarstwa zachodnie podpisały układ w Locarno, w którym Niemcy gwarantowały jedynie nienaruszalność swojej zachodniej granicy, pozostawiając sprawą otwartą uznanie granic na wschodzie.

W tej sytuacji pierwszy raz Piłsudski wysłuchał Grupę Jastrzębi (m.in. Beck, Kot, Wieniawa) która poprzez Gen. Orlicz-Dreszera zaproponowała przeprowadzenie przewrotu ratującego Polskę. Co prawda pierwsze przygotowania powzięto już 27 listopada 1925 r. ale miały one bardzo szczególny charakter. Po pierwsze grupa żołnierzy wywiadu (dwójkarze) i osób majacych dostęp do skrzętnie ukrywanychprzed społeczeństwem akt prokuratorskich dotyczącymi kilku tysięcy umorzonych przestepstw i afer gospodarczych z udziałem posłów, polityków, urzedników oraz wojskowych bedących przy władzy lub w parlamencie, oraz do pełnych biografii tych osób, przygotowała listę ponad 1000 nazwisk najwiekszych szkodników, którzy albo przez zdradę (agenci niemieccy, sowieccy, austryjaccy, a nawet angielscy), albo przez złodziejstwo albo przez niewiarygodną głupotę mogli doprowadzić Polskę do utraty suwerenności. Wielu z nich było elementem ówczesnej „gry teczkami” czyli np. szantażu z powodów obyczajowych przez rezydentów z Niemiec (a najbardziej podatnymi na szantaż byli homoseksualiści, z których niemal 100% wysługiwało się obcym wywiadom) lub jako byłych współpracowników Ochrany (tu kwity mieli bolszewicy). Umysł żołnierski w owych czasach działał prosto: jeżeli odzyskanie niepodległości zostało przepłacone śmiercią kilkuset tysięcy żołnierzy i cywilów (Legiony, Wojna 1920 r., Powstania Śląskie itd), to jeśli dalsze utrzymanie niepodległości Polski wymaga likwidacji zdrajców, defraudantów, złodziei, tchórzy i innych szkodników, to warto to zrobić, na zasadach prawa wojennego. A żeby było prawo wojenne musiała być ogłoszona wojna przeciwko szkaodnikom, a o zabezpieczenie suwerenności Państwa Polskiego.

18 kwietnia 1926 Gen. Żeligowski wydał rozkaz przeprowadzenia zgrupowania wojska w okolicy Rembertowa na dzień 10 Maja, a 12 Maja Piłsudski wkroczył do Warszawy. Celem było przejęcie władzy i odebranie urzędu niepanujacemu nad sytuacją Prezydentowi Wojciechowskiemu oraz cicha likwidacjia agentury i szkodników. W czasie gdy walki jeszcze trwały do mieszkań osób z listy zapukali egzekutorzy. W ten sposób Polska zaczęła ponosić się z chaosu. Niestety najpierw światowy kryzys 1929 zatrzymał polepszającą się koniunkturę gospodarczą, a potem wrzesień 1939 zlikwidował II RP. Jest opinia niektórych historyków, że Niemcy musieli zaatakować wprost gdyż po tzw Przewrocie Majowycm została im wycięta prawie cała agentura wpływu. Nawet ci nie zabici zostali tak bardzo przestraszeni, że odsunęli się od polityki i gospodarki. Niemcy nie mieli więc innych środków niż wojna, by uzyskac kosztem Polski wyznaczone cele gospodarcze i polityczne. Oczywiście prawodopodobnie została też skrzywdzona grupa osób niewinnych – jak to na wojnie, podobnie jak w okopach czy podczas szarży.

W Maju 2012 mamy ponownie sytuację wielkiej zapaści politycznej – Mamy także cichy kryzys konstytucyjny, gdyż Komorowski przejał urząd prezydencki jako beneficjent Zamachu w Smoleńsku i w drodze rażącego złamania Konstytucji RP – oraz nieznany od lat popis arogancji władzy, lekceważenia opinii społecznej, korupcji, agentury i doprowadzenia Polski do tak wielkiego uzależnienia energetycznego, politycznego i prawnego, ze to grozi (a właściwie to już się dzieje) utratą naszej suwerenności. Co prawda sytuacja jest trochę inna niż 86 lat temu, nie mamy chociażby Piłsudskiego, ale możemy doszukać się jednak pewnych podobieństw odnośnie stopnia napięcia społecznego i naszej sytuacji ekonomicznej oraz geopolitycznej – [w początku Maja 1926 strona rządowa, wbrew wszelkim faktom też twierdziła, że właśnie wskaźniki gospodarcze zaczynają się poprawiać]

I w tym momencie Donald Tusk przeforsowujac w trybie pilnym i bez żadnych konsultacji społecznych ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego, straszliwie szkodliwą dla obywateli decyduje się na doprowadzenie do wybuchu narodowego gniewu pod sztandarami wciąż prężnej Solidarności. I na dodatek pojawia sie znakomity moment na masowe protesty, gdyż sam Tusk będący zakładnikiem zachodu w sprawie EURO 2012 (wóz-przewóz) jest jednocześnie na celowniku wszystkich zagranicznych kamer i gazet. Na dodatek Policjanci mają przeprowadzić swój strajk razem z Solidarnością, Celnikami, Kolejarzami, Taksówkarzami, Budowlańcami, Nauczycielami, Młodzieżą szkolną, obrońcami wolnych mediów (TRWAM), Narodowcami, a może także kibicami (bo nie dojadą na mecze, lub z zasady, bo to patrioci) oraz Internautami. Jak zatem zamierza zareagować? Skąd pewność, że zawezwane wojsko zamiast zaprowadzać porządek i strzelać do tłumu, znów się do niego nie przyłaczy?

Tym samym bardzo prawdopodobne, że Donald Tusk jak kretyn włożył dzisiaj głowę pod gilotynę, nad której ostrzem panuje Piotr Duda Przewodniczący Solidarności. Kto wie, może właśnie zaczął się kolejny polski Przewrót Majowy? Czy mamy autentyczny poczatek procesu koniecznych zmian?

Mam nadzieję, że tak!

ŁŁ

ps. ta notka nie jest dyskusją o obozie Piłsudczyków i Endecji, ale zupełnie o czym innym, wiec proszę by komentatorzy nie dryfowali po meandrach. Mamy konkretny fakt, konkretną sytuację, konkretne analogie i konkretne działania trzeba podjąć.

One Response to NowyEkran

  1. Ewita on 12 maja 2012 at 09:00

    TUSK JAK WIDZIMY JEST BARDZO SPOKOJNY I ZACHOWUJE SIE JAK CZŁOWIEK ZADOWOLONY, PANUJĄCY NAD WYDUMANĄ ZIELONĄ WYSPĄ A Z KOLEI KOMOROWSKI TWIERDZI ,ŻE ŻADNE MARSZE NIEZADOWOLENIA NIC NIE ZMIENIĄ, NATOMIAST WSPANIAŁY NASZ MAZOWIECKI JEST WRĘCZ OBURZONY DEMONSTRACJAMI I UWAŻA JE ZA NAGANNE I ZA ZWYCZAJNY PUCZ. A TO SĄ LUDZIE TRZYMAJĄCY WŁADZĘ ,ŻE TAK POWIEM I PRĄ ZE ZŁEM ODWAŻNIE DO PRZODU. CZY SKOŃCZY SIE TO PODOBNYM PRZEWROTEM JAK W LATACH DWUDZIESTYCH ZALEŻY OD WYTRZYMAŁOŚCI SPOŁECZEŃSTWA ALE WYGLĄDA MI NA TO ,ŻE NIC OBECNEGO STANU NIE ZMIENI PONIEWAŻ TUSK TO PRZEWIDZIAŁ I WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE W PAŃSTWIE STANOWISKA OBSADZIŁ WIERNYMI SOBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

troka.krzysztof@gmail.com

 

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Licznik odwiedzin

  • 156061Odsłon razem:
  • 0Goście obecnie online:
  • 13 marca 2011Licznone od: